4/13/12

China Glaze Hunger Games Collection - Smoke and Ashes

Scroll down for English...
Sonunda China Glaze'in Hunger Games kolleksiyonundan aldığım ojeleri denemeye sıra geldi... Bu Smoke and Ashes... Rengin ne olduğuna henüz karar veremedim. Çok koyu bir yeşil mi yoksa siyah mı... :) İçinde yeşil simler var gibi duruyor. Bir çok yerde bu oje cam kırığı efektli olarak nitelendirilmiş. Ne var ki, silerken bu simlerin altın renkli olduğunu farkediyorsunuz. Gerçekten ilginç bir oje. Fotoğraflaması da çok zor. Ancak tam güneş ışığı altında içindeki ışıltıları biraz yakalayabildim. Gerçekte daha canlı ve hoş gözüküyor. :)

Formülü ise nedense çok mutlu etmedi beni. Tek katta tam kapatıcılık sağlasa da, benim şansıma mı bilemem, fırçanın kılları normalden biraz daha uzundu ve bu da ojeyi tırnağa yayarken biraz zorluk çıkarttı... Açıkçası kenarlara gelmemesi için epey uğraştım.

Sonuç olarak yine de çok hoş bir renk... Denemenizi tavsiye ederim... :)

Bu arada, ellerim delicesine kuru. Ne yapsam fayda etmiyor. Resim çekmeden az önce kremlediğim halde yine kuru çıkmış... :(Finally it is time to review the polishes I bought from China Glaze Hunger Games collection... This one is Smoke and Ashes. It is impossible to decide if the base color is black or very dark green. It looks like it has green shimmer in it, like glass flecks... But when trying to wipe it off, the glitter looks golden colored. It is really a mysterious color...

The formula surprised me. It was opaque with a thick coat but the formula was hard to handle. I don't know, maybe it was my bottle, but the brush was longer than usual, and it was hard to spread the polish on the nail. Anyway, it is a nice color... :) By the way, all pictures were taken under bright sunlight. It was the only way to capture the shimmer of it. It is really hard to capture the beauty of this polish... :)

One last thing.... My hands are insanely dry these days. No matter what I do, they dry up in secs... I had put on lotion just before taking photos but look at it... Lokks severely dry... :(

2 comments:

  1. I love this color! A real stand out in this collection with the blue/green flecks!

    ReplyDelete
  2. Nice, isn't it... :)

    ReplyDelete