3/16/12

Black & White Nail Challenge Day 6: Color Base With WhiteToday is the 6th day of Black & White Nail Challenge. Today's task is
using a color base with white nail art. So I used Clarie's 02 , a shiny blue with konad special black white and stamped it with BM plates. See you on day 7... :)

Now should be a good time to mention the Konad Gold... I am highly satisfied with the results of Konad black and white, while gold shows no color when stamped, even on black. :(
Bugün Siyah Beyaz Tırnak Etkinliğinde 6. gündeyiz ve konumuz renkli baz üzerine beyaz baskı...Ben baz olarak Clarie's 02 sürdüm. Şişede daha koyu görünüyor ama aslında çok hoş bir mavi. Denim rengi sanki... :) Baskı için Konad beyazı kullandım. Ve tabii ki damga Bundle Monster. :)

Bu arada, belirtmeden edemeyeceğim, Konad'ın siyah ve beyazından ne kadar memnunsam, altın renginden de o kadar pişmanım. Siyahın üzerine bile kullansam, belli belirsiz bir renk veriyor. Gerçekten çokkkk üzgünüm bu konuda. Allahtan China Glaze ve Orly'nin ojeleri imdadıma yetişiyor... :)

7. günde görüşmek üzere...


2 comments: