2/23/12

Bugün Ne Sürdüm? - China Glaze Visions of Grandeur ve Orly Fx Luxe

Scroll down for English...


China Glaze Visions of Grandeur... İçinde minicik altın simler olan harika bir kırmızı... Tek kat yetti. O kadar güzel bir renk ki... Ve sürmesi o kadar keyifli ki... Sanırım neden China Glaze'in bu kadar ünlü olduğunu sonunda anladım... :)Baskı için uzun zamandır güzel bir altın oje arıyordum. Orly Foil Fx kolleksiyonundan Luxe bence tamamdır. :) Belirgin ve temiz bir baskı yaptı. Tonu da çok hoşuma gitti... Tek başına denemek için sabırsızlanıyorum. Plaka ise BM 202 efendim.
China Glaze Visions of Grandeur, a red polish with tiny golden shimmer in it. A nice color and as always, a pleasure to apply... One coat was enough for this rich color...

I've been on the hunt for a good golden polish for stamping... Hands down, Orly Foil Fx Collection - Luxe did the miracle. Lovely color and neat stamping... I used BM 202 by the way... Thank you for looking. :)

6 comments:

 1. Ouuu çok güzeeeel :))

  ReplyDelete
 2. golden rose un nail art altını ve gümüşü süper denemelisin =) orly yi harcama baskıya bence :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah bir bulabilsem.... AVM'ye gitmem gerekiyor, buradaki Gratis ve Watson'larda bulamadım. Sadece çatlayan ojeler var... :(

   Delete
 3. Thank you for your kind comment =).
  I love your manicures =). Especially this one looks really pretty and it is one of my favourite color combinations =)

  Of curse we could make a swap =). Feel free to write me a mail =).
  Me and my friend are also starting a black and white challenge on the 1st of March. It would be great if you would join too =). More people more fun =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for your nice comment... I will surely join in your challange. I love B&W... :)

   Delete